VASAS snowboard versenycsapat

A 2016/17-es szezonban egy maroknyi rider úgy gondolta, hogy több évnyi hobbiként űzött snowboardozás után kipróbálja magát versenykeretek között is. Ennek, illetve a Magyar Snowboard Szövetség munkásságának és versenyeinek köszönhetően megalakult csapatunk, ami napjainkban szerves részét képezi mind a Pasaréti Síiskola versenycsapatának, mind a MSBSZ utánpótlás bázisának.

Évről évre egyre több, az extrém sportok iránt érdeklődő gyermekkel számolhatunk csapatunkban. Az ifjak életkora 7 – 17 között mozog, így elég tág, de annál családiasabb; sokszor a nagyok mutatnak jó példát a kisebbeknek, kialakul köztük a csapatszellem, az egymás motiválása.

Az MSBSZ jóvoltából a versenyidőszak szeptembertől júniusig tart és a következőképp épül fel:

• szeptember – december: 3 db műanyagpályás verseny
  • január – március: 4-5 db havas verseny (időjárás- és hófüggő)
  • április – június eleje: 3 db műanyagpályás verseny

Mindegyik versenyen külön-külön, de szezon végén pluszként egy összesített pontrendszer alapján éremjutalmazásban részesülnek a versenyzők.

Edzésidőpontok és helyszínek

• kedd 16:00 – 17:30, Pasaréti Síiskola műanyagpálya / Vasas atlétikapálya
  • csütörtök 16:00 – 17:30, Pasaréti Síiskola műanyagpálya

Edzéseinken ridereink már meglévő snowboardtudását, valamint kondíciós és koordinációs képességét fejlesztjük tovább technikajavító gyakorlatokkal mind szlalomban, mind freestyleban.

Edzőtáborainkat a Pasaréti Síiskola utazási irodájával (TandT Sport Travel) közreműködve szervezzük Ausztria havas lejtőire, illetve hóviszonytól függően a magyarországi síterepekre is.

Egész évben lehet jelentkezni a csapathoz, ha a rider

• középhaladó szinten snowboardozik és nem fél a nagyobb tempótól,
  • a Pasaréti Síiskola műanyagpályáján magabiztosan, élváltásokkal le tud csúszni,
  • nem okoz gondot neki, hogy switch-ben (fordított állásban) kell csúszni,
  • szívesen belekóstolna a versenyzés világába műanyagon és havon is.

Ha még kérdésed lenne, kezdő vagy de mégsem, vagy csak bővebb információra lenne szükséged, hívj bátran!

Szakács Dávid

MSBSZ utánpótlás edző